Daba un cilvēku veselība

Rokasgrāmata pēc bioloģiskām metodēm audzētu ārstniecības augu izmantošanai

Helēna Rubīne

Bezmaksas

Materiāla tips

Rokasgrāmata

Kopsavilkums

Farmācijas doktore Helēna Rubīne sagatavojusi lielisku rokasgrāmatu par ārstniecības augu izmantošanu gan ikdienā, gan slimību profilaksei un to novēršanai. Ārstniecības augu audzēšana pašlaik ir ļoti populāra bioloģiskajās saimniecībās. Daļa no tām ir vides veselības saimniecības, kurās izmanto dažādus ārstniecības augus un dabas līdzekļus iedzīvotāju labsajūtai un spēku atgūšanai. Rokasgrāmata ir paredzēta bioloģiskajā lauksaimniecībā strādājošiem, kā arī visiem, kurus interesē veselīgs dzīvesveids un veselība, ko var iegūt, liekot lietā tautas medicīnas padomus un metodes, izmantojot Latvijas savvaļas un kultivējamo augu dziednieciskās īpašības. Grāmatā apkopoti autores vairāk nekā 45 darba gados savāktie materiāli.

Lapu skaits

261

Izdošanas datums

2024/01/30

Autortiesības

Visi publicētie materiāli ir aizsargāti ar autortiesībām, tos ir aizliegts izmantot komerciāliem nolūkiem

Valoda

Latviešu valoda

Faila formāts

PDF

Materiāla apraksts

Helēnas Rubīnes zināšanu un pieredzes apkopojums, it īpaši Latvijas dziedniecības augu un to īpašību pazīšanā ir ļoti nepieciešams visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Starpnieki starp Latvijas dabu un iedzīvotājiem ir tīras vides uzturētāji – bioloģiskie lauksaimnieki, it īpaši veselības saimniecību pārstāvji, kam savās tīrajās, ar lielu augu daudzveidību bagātajās zemes platībās ir iespēja savākt, sagatavot un padarīt pieejamus veselības augus tiem, kuru dzīves apstākļi ir vairāk vai mazāk neveselīgi. Lai to paveiktu, ir nepieciešamas zināšanas. Latvijas augu bagātības un to dziedināšanas spēka apzināšana kļūst sevišķi nozīmīga, zinot, ka tādu iespēju kā Latvijā praktiski vairs nav vairumā Eiropas Savienības valstu, kur intensīvās apdzīvotības dēļ daba ir pārvērsta mākslīgā kultūrvidē. Diemžēl arī Latvijā ir tendence, it sevišķi pilsētu, ezeru, jūras tuvumā, izvērst saimniecisko darbību, nerēķinoties ar zaudējumiem dabai un augu valstij.

Novērtē produktu

Tu vari būt pirmais, kurš qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ievietot atsauksmi