Izmēģinājumi augkopībā un lopkopībā 2022

Demonstrējumi

Redaktores: Ilze Skudra un Anita Siliņa

Bezmaksas

Materiāla tips

Metodiskais materiāls

Kopsavilkums

AUGKOPĪBĀ: Lai lauksaimnieki iegūtu praktiskas atziņas kultūraugu audzēšanā, kā arī varētu iepazīties un novērtēt inovatīvus risinājumus augkopībā, saimniecībās tiek ierīkoti demonstrējumi. SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” augkopības konsultanti sadarbībā ar lauksaimniekiem, zinātniekiem un sabiedriskām organizācijām apzina aktuālas tēmas laukaugu mēslošanā, augu aizsardzības līdzekļu lietošanā, augsnes ielabošanas pasākumu ieviešanā un realizē integrētas audzēšanas un bioloģiskās saimniecībās. LOPKOPĪBĀ: Lai lopkopības sektorā strādājošie lauksaimnieki varētu iegūt praktiskas atziņas piensaimniecības, gaļas liellopu, aitkopības un zirgkopības jomās, 2019. gada sākumā tika uzsākts lielākais vairums demonstrējumu lopkopībā. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) lopkopības konsultanti sadarbībā ar lauksaimniekiem, zinātniekiem un sabiedriskajām organizācijām apzināja aktuālas tēmas piena lopkopībā, gaļas liellopu nozarē, aitkopībā un pirmo reizi a

Lapu skaits

164

Izdošanas datums

2022/12/12

Autortiesības

Visi publicētie materiāli ir aizsargāti ar autortiesībām, tos ir aizliegts izmantot komerciāliem nolūkiem. Atsauce uz autoriem obligāta.

Valoda

Latviešu valoda

Faila formāts

PDF

Kvalifikācijas

Augkopības tehniķis

Biškopis

Dārzkopības tehniķis

Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis

Lopkopības tehniķis

Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā

Faila formāts

PDF

Materiāla apraksts

Katrā demonstrējumā tiek salīdzināti dažādi varianti ar kontroles variantu jeb standartpraksi. Pirms pieciem gadiem izvirzītās tēmas ir aktuālas arī patlaban – gan kā ielabot augsni, veicot kaļķošanu skābās augsnēs, gan kādus augsnes apstrādes paņēmienus izvēlēties, lai samazinātu augsnes apstrādi un ierobežotu kaitīgo organismu izplatību, tai pat laikā iegūtu augstas un kvalitatīvas ražas. Šobrīd, kad kopējā lauksaimniecības politikā arvien lielāka nozīme ir vides saudzēšanai un augu aizsardzības līdzekļu lietošanas samazināšanai, aktuāla ir integrētas augu aizsardzības pasākumu demonstrēšana, salīdzinot ar saimniecības standartpraksi. Kādu augu maiņu izveidot bioloģiskā saimniecībā, lai ierobežotu kaitīgo organismu izplatību, tai pat laikā iegūtu optimālas ražas un nodrošinātu augsni ar barības vielām, risina demonstrējums Vidzemes reģionā. Izdevumā apkopoti četru–piecu gadu rezultāti, kas iegūti augkopības demonstrējumu saimniecībās dažādos Latvijas reģionos.

Novērtē produktu

Tu vari būt pirmais, kurš qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ievietot atsauksmi