Sākumlapa Augkopība / Bioloģiskā lauksaimniecība

Ar “Thermoseed” metodi aps...

Ar “Thermoseed” metodi apstrādātu sēklu izmantošanas novērtējums 2024

Demonstrējums augkopībā

Valters Dambe

Bezmaksas

Sākumlapa Augkopība / Bioloģiskā lauksaimniecība

Ar “Thermoseed” metodi aps...

Materiāla tips

Metodiskais materiāls

Kopsavilkums

Rakstā sniegta informācija par demonstrējumu “Ar inovatīvu metodi “Thermoseed” apstrādātu sēklu izmantošanas novērtējums un demonstrējums”. Tā mērķis ir pārbaudīt ar “Thermoseed” metodi apstrādātu vasarāju sēklu ietekmi uz sējumu ražību un izturību pret augu slimībām salīdzinājumā ar neapstrādātu sēklu ietekmi. Demonstrējumā analizēti graudu kvalitātes rādītāji un noteiktas metodes priekšrocības.

Lapu skaits

4

Izdošanas datums

2024/11/06

Izdevējs

LLKC

Autortiesības

Visi publicētie materiāli ir aizsargāti ar autortiesībām, tos ir aizliegts izmantot komerciāliem nolūkiem. Atsauce uz autoriem obligāta.

Valoda

Latviešu valoda

Faila izmērs

425 KB

Kvalifikācijas

Augkopības tehniķis

Faila formāts

PDF

Materiāla apraksts

„Thermoseed” metode ir inovatīvs paņēmiens, kā apstrādāt labību un citu kultūraugu sēklas pirms sējas ar karstu tvaiku, lai ierobežotu slimības. Tas ir labs un efektīvs veids, kā aizstāt sēklas materiāla apstrādi pirms sējas ar ķīmiskiem līdzekļiem. LLKC ierīkoja demonstrējumu 2 Latvijas saimniecībās (bioloģiskā un konvencionālā), lai pārbaudītu ar “Thermoseed” metodi apstrādātu vasarāju sēklu ietekmi uz sējumu ražību un izturību pret augu slimībām salīdzinājumā ar neapstrādātu sēklu ietekmi. Bioloģiskajā saimniecībā ar “Thermoseed” metodi apstrādāto sēklu variantā zirņu raža un kvalitātes rādītāji bija augstāki. Konvencionālajā saimniecībā ar „Thermoseed” metodi apstrādātās ziemas kviešu un vasaras miežu sēklas sēklas sadīga labāk un cerošanas koeficients bija augstāks. Ražas un kvalitātes rādītāji salīdzinājumā ar kodinātām sēklām ziemas kviešiem bija zemāki, taču vasaras mieži uzrādīja augstāku proteīna saturu. “Thermoseed” metode neapšaubāmi ir draudzīgāka gan videi, gan darbiniekiem, kas strādā sējas darbos. Demonstrējuma rezultāti rezultāti rāda, ka īpaši šī metode būtu ieteicama bioloģiskajā lauksaimniecībā, lai augi būtu veselīgāki, tīrāki no patogēniem organismiem.

Novērtē produktu

Tu vari būt pirmais, kurš qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ievietot atsauksmi