Sākumlapa Lopkopība

Dzīvnieku ēdināšana

Dzīvnieku ēdināšana

Dzīvnieku ēdināšana kompleksā skatījumā

Uldis Osītis

9.72 Eur

Pieejams (7)

1

Piegāde būs aprēķināta grozā.

Piegāde tiek veikta 7 dienu laikā.

Sākumlapa Lopkopība

Dzīvnieku ēdināšana

Materiāla tips

Mācību literatūra

Kopsavilkums

Grāmatā pieejamā informācija palīdzēs studentiem, lopkopības konsultantiem un zemniekiem apgūt un izprast dzīvnieku ēdināšanas pamatprincipus.

Lapu skaits

319

Izdošanas datums

2005/01/02

Autortiesības

Visi publicētie materiāli ir aizsargāti ar autortiesībām, tos ir aizliegts izmantot komerciāliem nolūkiem

Valoda

Latviešu valoda

Materiāla apraksts

Grāmatas ievadā minēts: “Ēdināšana ir process, kurā organisms uzņem un asimilē barību, lai veicinātu augšanu un atjaunotu novecojušos vai bojātos audus. Tas ir ļoti vienkāršots ēdināšanas izpratnes traktējums. Lai profesionāli veiktu ēdināšanu, nepietiek ar zināšanām par barības vielu funkcijām, mijiedarbību un saturu barības līdzekļos. Ir jāizprot arī dzīvnieka uzvedība, jāpārzina gremošanas fizioloģija, kā arī bioķīmijas un analītiskās ķīmijas pamatprincipi. Vajadzīgas arī zināšanas agronomijā, bakterioloģijā, endokrinoloģijā, ģenētikā un slimībās, kas saistītas ar ēdināšanas īpatnībām un nepilnībām.

Uzturzinātnieki uzskata, ka īpaši izvēlēta pārtika un tās sastāvs var ietekmēt cilvēku fiziskās un garīgās spējas vai novērst slimību izcelšanās risku. . Tātad, nodrošinot barības vielu vajadzību, pārtika spēja modulēt dažādas organisma funkcijas, tai var būt svarīga loma dažādu slimību izcelsmē vai novēršanā.

Ļoti daudzus cilvēkus uztrauc jautājums par piesātināto dzīvnieku tauku  (sviesta, liellopu un cūku tauku) un olu, kas satur daudz holesterīna, ietekmi uz asins seruma holesterīna līmeņa celšanos un ar to saistīto aterosklerozes parādīšanos cilvēkiem. Arvien vairāk zinātnieki nepiekrīt viedoklim, ka dzīvnieku produktu lietošana ir galvenais šīs slimības izcelsmes iemesls. Nenoliedzot faktu, ka barības tauki paaugstina asins seruma triglicerīdu, t.i. tauku līmeni, daudzi zinātnieki šo parādību saista ar citiem ēdināšanas un vielmaiņas traucējumiem.”

Tālāk seko 1.nodaļa – Barības līdzekļu ķīmiskais sastāvs dzīvniekiem…

Novērtē produktu

Tu vari būt pirmais, kurš qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ievietot atsauksmi