Sākumlapa Mežsaimniecība / Vide

Rentablas un ilgtspējīgas me...

Rentablas un ilgtspējīgas mežizstrādes metodes

Bioenerģijas ražošanas veicināšana Baltijas jūras reģionā. Baltic ForBio.

Galvenais redaktors Pasi Poikonen

Bezmaksas

Pieejams (9)

1

Piegāde būs aprēķināta grozā.

Piegāde tiek veikta 7 dienu laikā.

Sākumlapa Mežsaimniecība / Vide

Rentablas un ilgtspējīgas me...

Materiāla tips

Rokasgrāmata

Kopsavilkums

Meža biomasa ir ļoti svarīgs atjaunojamās enerģijas avots Baltijas jūras reģionā. Mežizstrādes gaitā rodas milzīgs atlieku daudzums, lielu daļu no kurām varētu izmantot enerģijas iegūšanai, taču ekonomisku un ekoloģisku apsvērumu dēļ tās tiek atstātas mežā. Mežizstrādes atlieku un mazo dimensiju koku ieguves palielināšana jaunaudžu kopšanā ir potenciāls veids, kā apmierināt pieaugošo pieprasījumu pēc atjaunojamiem enerģijas avotiem. Šīs rokasgrāmatas izveides mērķis ir veicināt atjaunojamās enerģijas ražošanu Baltijas jūras reģionā, uzlabojot valsts iestāžu, meža un enerģijas aģentūru, meža īpašnieku un uzņēmēju organizāciju, kā arī meža konsultāciju organizāciju iespējas veicināt mežizstrādes atlieku un mazo dimensiju koku, kas zāģēti agrīnā kopšanas laikā, ieguvi un izmantošanu.

Lapu skaits

85

Izdošanas datums

2020/12/30

Autortiesības

Visi publicētie materiāli ir aizsargāti ar autortiesībām, tos ir aizliegts izmantot komerciāliem nolūkiem. Atsauce uz autoru ir obligāta.

Valoda

Latviešu valoda

Materiāla apraksts

Šī rokasgrāmata “Rentablas un ilgtspējīgas mežizstrādes metodes” ietver piecas nodaļas, kurās sniegts pārskats par meža bioenerģijas lomu Baltijas jūras reģiona valstīs – Igaunijā, Somijā, Vācijā, Latvijā, Lietuvā un Zviedrijā. Katram meža augšanas posmam raksturīgie apstākļi ir aprakstīti no tehnoloģiskā, ekonomiskā un vides viedokļa. Rokasgrāmatā sniegtas zināšanas par pašreizējām koksnes ieguves metodēm partnervalstīs un dotas rekomendācijas ieinteresētajām pusēm par labāko praksi. Nospraustais mērķis ir individuāli un organizāciju līmenī apgūt jaunas pieejas meža bioenerģētikai.

Rokasgrāmata ir rezultāts daļai no “Ilgtspējīgas koksnes enerģijas attīstība Baltijas jūras reģionā – Baltic ForBio startptautiskā projekta”. Otrā darba paka – rentablas un ilgtspējīgas mežizstrādes metodes (G.A.2.2: Vadlīnijas un rokasgrāmata par ciršanas atlieku un mazo dimensiju koku iegūšanu mežsaimnieciskās darbības rezultātā)

Novērtē produktu

Tu vari būt pirmais, kurš qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ievietot atsauksmi